Skip to content

برگزاری دوره آموزش حضوری مقررات مالیاتی با عنوان

روش تنظیم اظهارنامه مالیاتی

در منابع مالیاتی مشاغل، مستغلات و ارزش افزوده

شامل انواع اشخاص حقیقی و حقوقی

آخرین مهلت ثبت نام 22 اردیبهشت ماه 1403

مشکلی نیست که آسان نشود

« آموزش » شاید کلید حل مشکلات مالیاتی

با نگاهی به اطراف و در لابلای چالش های کسب و کار، پدیده ای کماکان خاموش اما با قدمتی دیرینه، به مدد پیشرفت تکنولوژی، آشکار می شود. در این روزها شاهد دگرگونی و هم پیچیده شدن قوانین مالی و مالیاتی هستیم به نحوی که کوچکترین واحد اقتصادی در دور ترین نقطه کشور در تکاپوی انجام صحیح مقررات و قوانین مالیاتی می باشد، تا بتواند از تشویقات و معافیت های مالیاتی بهره مند شود و از جرایم مالیاتی در امان باشد و این تغییرات در سیستم مالیاتی کشور، فعالان اقتصادی را به سمت و سوی ساماندهی اساسی در امور مالی سوق می دهد. در این میان ارسال الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی خود منشاء تمام بگو مگوهای مالیاتی است. اظهارنامه مالیاتی بر چه اساس باید تنظیم شود؟ آیا تراکنش های بانکی مبنای ابراز درامد است یا معاملات مندرج در سامانه معاملات فصلی؟ هزینه ها چگونه مورد پذیرش واقع می شود؟ قیمت تمام شده چگونه بدست می آید؟ اعلام هزینه حقوق چه تأثیری در کاهش و افزایش مالیات دارد؟ مقررات مالیاتی از چه قوانینی تبعیت می کند؟ آیا تنها اشراف به قانون مالیاتها کافی است؟ و آیا تمام کاربران سیستم الزاماً در امور مالی و مالیاتی تسلط دارند؟ و بسیاری موارد دیگر که  مدیران شرکتها و کسبه را به شدت نگران کرده است و کاربران را نگران تر از قبول مسئولیت خدماتی که در ازای انجام آن مبلغی ناچیز دریافت می نمایند. و همین علت و انگیزه ی برگزاری دوره های آموزشی توسط فاراد تکس گردید با بهره مندی ازتجربیاتی که در سالیان متمادی به دست آمده و با برنامه های جدید مالیاتی تکامل یافته است. گامی کوتاه که متناسب با نتیجه و بازخورد از متقاضیان محترم دوره های آموزشی استمرار خواهد یافت.

منابع

قانون مالیات های مستقیم
با آخرین اصلاحات

قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده

احکام مالیاتی قانون بودجه
مرتبط با عملکرد 1402

احکام مالیاتی قانون بودجه
مرتبط با عملکرد 1402

سرفصل ها

نحوه تنظیم اظهارنامه مالیاتی در منابع مختلف

مبانی تنظیم اظهارنامه مالیاتی – نحوه درج اطلاعات – تحلیل ارقام –  توضیح در خصوص  آیتم ها و شرح کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل های مرتبط 

معیار گروه بندی صاحبان مشاغل از نظر مالیاتی

صاحبان مشاغل از نظر مالیاتی چگونه گروه بندی می شوند؟ معیار گروه بندی برای مشاغل خدماتی و فروشگاهی چیست؟ و پاسخ به سایر سؤالات در این خصوص.

نحوه تفکیک تراکنش های مالی تجاری و غیر تجاری

الی کنون تدبیری در تفکیک تراکنش های تجاری و غیر تجاری مقرر نشده است در این شرایط هر مبلغی وارد حساب تجاری می شود درآمد تلقی می گردد. راهکارهای شناسایی و تفکیک تراکنش ها چیست؟ 

نحوه محاسبه مالیات و نرخ های مالیاتی

نرخ مالیات در سال 1402 برای اشخاص حقیقی تغییراتی داشته است و از طرفی برابر قانون بودجه سال 1402 برخی اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از تخفیفا ت مالیاتی برخوردار شوند.مالیات چگونه محاسبه و برآوردمی شود؟

آشنایی با ضرایب شغلی مالیاتی

چنانچه به هنگام تسلیم اظهارنامه تصمیم به بهره مندی از تسهیلات تبصره ماده 100 دارید مالیات شما الزاماً تابع کد اینتا یا ضرایب مالیاتی است. و اشتباه در درج کد اینتا موجب نمایش مالیات غیر واقعی می شود.

   

معافیت های مالیاتی

چه مشاغل و فعالیتهایی می توانند از معافیت استفاده نمایند و برخورداری از معافیت با چه شرایطی امکانپذیر است؟ 

نحوه گزارشگیری و مغایرت گیری اطلاعات

جرائم ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم نتیجه مغایرت در ارسال اطلاعات خرید و فروش طرف اول و دوم است. چگونه مانع تعلق جریمه شویم؟ 

تکالیف مودیان مالیاتی

اشخاص حقیقی و حقوقی چه تکالیفی در قبال قانون مالیاتهای مستقیم، قانون مالیات بر ارزش افزوده و سایر قوانین مرتبط دارند؟

نحوه رسیدگی کارشناسان مالیاتی

اگر با مبانی رسیدگی و حسابرسی مالیاتی از سوی کارشناسان مالیاتی آشنا باشیم اسناد و مدارک و سرفصل حسابها را به نحوی تنظیم می کنیم که به نحو احسن پاسخگو باشیم.

مراحل دادرسی مالیاتی

بعد از تشخیص مالیات چگونه می توانیم دفائیات خود را مطرح کنیم؟ مراحل دادرسی را بشناسیم.

مشوق ها و جرائم مالیاتی

جرائم جزء لاینفک مالیات ها شده اند و مشوق ها اعمال نمی شوند. چگونه می توانیم از مواد قانونی مرتبط بهرهمند شویم؟ 

یادداشت مدرس

سخن گفتن از مسیر شغلی و انتخاب حرفه ای پر نیاز و پول ساز، از موضوعات جذاب و مورد علاقه جوانان بوده  که در این مباحث حرفه «حسابداری» در بین سایر مشاغل از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا حساب و کتاب دخل و خرج از دیرباز امری ناگزیر بوده، تا وقتی که به عنوان یک شغل و یک رشته دانشگاهی مطرح شده است. و علیرغم اینکه هیچ تغییری در ساختار اولیه نداشته، اما به دلیل اینکه مبنا و مرجع بسیاری از مراکز اقتصادی، قضایی و دولتی می باشد نمی توان به آشنایی با استاندارد های حسابداری بسنده کرد و در کنار آن اشراف به قوانین مالیات، بیمه، تجارت، صادرات، واردات، مناطق آزاد، گمرک، و سایر قوانین مرتبط امری ضروری به نظر می رسد. در حاشیه این پیشرفت ها و نیازها پدیده ای به نام رقابت وارد می شود که خود تفکر آموختن و آموزش دادن را در اذهان رقم می زند.  ایده برگزاری دوره های آموزشی توسط فارادتکس در همین راستا مطرح گردید تا بتوانیم از علم و تجربه یکدیگر استفاده کنیم و مهم تر اینکه با ایجاد زنجیره ارتباطی، جدید ترین تغییرات و اصلاحات در قوانین را در اختیار داشته و ضمن بالا بردن سطح شغلی، مسئولیتهای محوله در محیط کار را با اعتماد به نفس بالا و بدون دغدغه انجام دهیم  و غول وحشتناک استرس در این رشته شغلی را از وجود خود پاک کنیم. در نهایت بر این تصمیم  ببالیم که توانسته ایم با کاهش هزینه فرصت های از دست رفته همواره سود آور و مؤثر ظاهر شویم. 

با آرزوی موفقیت.  

محمد مظفری

فارادتکس در چه زمینه هایی خدمات مشاوره مالیاتی ارائه می دهد؟

فارادتکس در زمینه های مختلف مالیاتی، از جمله مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر عملکرد، مالیات حقوق و دستمزد و مالیات نقل و انتقال، به شما مشاوره ارائه می دهد.

مزایای استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی فارادتکس چیست؟
  • صرفه جویی در هزینه ها
  • جلوگیری از جریمه های مالیاتی
  • ارائه راهکارهای قانونی و بهینه برای پرداخت مالیات
  • به روز بودن با آخرین قوانین و مقررات مالیاتی
  • آسایش خاطر و آرامش خیال
هزینه ی خدمات مشاوره مالیاتی شما چقدر است؟

هزینه ی خدمات مشاوره مالیاتی فارادتکس به عوامل مختلفی مانند نوع خدمات، پیچیدگی موضوع و حجم کار بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد هزینه ها، با ما تماس بگیرید.

چگونه می توانم از خدمات مشاوره مالیاتی شما استفاده کنم؟

شما می توانید از طریق تماس تلفنی به شماره ۰۹۰۳۱۷۳۶۴۶۴، ارسال پیام در واتس آپ به همین شماره و یا مراجعه حضوری به دفتر ما، برای دریافت خدمات مشاوره مالیاتی اقدام کنید.

چه دوره های آموزشی حسابداری در فارادتکس ارائه می شود؟

فارادتکس دوره های آموزشی حسابداری را در سطوح مختلف، از جمله مقدماتی، متوسط و پیشرفته ارائه می دهد. همچنین دوره های تخصصی حسابداری مالی، حسابداری دولتی، حسابداری حقوق و دستمزد و حسابداری مالیاتی نیز در فارادتکس برگزار می شود.

حق حضور در دوره:

1,900,000

تومان

Venue added to your Wishlist